آلبالو

آلبالو

طبقه بندی علمی

فرمانرو: گیاهان

Division: گیاهان گلدار

رده: دولپه ای های نو

راسته: گل سرخ سانان

تیره: گلسرخیان

سرده: پرونوس

زیرسرده: Cerasus

گونه: P.cerasus

نام علمی: Prunus cerasus

میوه آن ترش مزه و سرخ رنگ است. بلندی درخت آن ۳ تا ۱۰ متر است. صد گرم آلبالو ۱۶ گرم مواد قندی، ۰/۸۵ گرم پروتئین و ۸/۶ کالری دارد. بعلاوه صد گرم آن حدود ۵۰ میلی گرم کلسیم، ۲۰ میلی گرم فسفر، ۱ میلی گرم آهن، ۴۰۰ واحد بین‌المللی ویتامین آ، ۰/۱۴ میلی گرم تیامین، ۰/۱۲ میلی گرم ریبوفلاوین، ۵ میلی گرم ویتامین C و نیز مقداری سدیم، منیزیم، پتاسیم، مس، روی و املاح دیگر دارد.

درخت آلبالو در آب و هوای گرم و معتدل و سرد معتدل رشد کرده و محصول کافی می‌دهند اما بهترین اقلیم برای رشد درخت آلبالو، نقاط معتدل سرد مانند نواحی کوهستانی است. آلبالو در مناطقی که به دلیل سرما، برای زردآلو و هلو نامناسب و همچنین در مناطقی که دارای تابستان خنک و خشک هستند، به خوبی رشد می‌کند.

درخت آلبالو گیاهی خزان‌پذیر بوده و ارتفاع آن از 3 تا 10 متر متغیر می‌باشد. رنگ پوست درخت آلبالو قهوه‌ای روشن تا نقره‌ای است و برگ‌های لوزی شکل آن به صورت متناوب بر روی شاخه‌ها قرار دارند. شکوفه‌های 5 برگ و سفید رنگ آلبالو روی سیخک‌های کوتاه و شاخه‌های یک ساله و معمولاً بعد از سایر میوه‌های هسته‌دار باز می‌شوند و این امر باعث می‌شود که گیاه از خطر سرمای دیررس بهاره در امان بماند. گل‌ها به صورت 5-3تایی در یک جوانه ظاهر می‌شوند.

زمان انتقال نهال به زمین اصلی، از پاییز و پس از ریزش برگ‌ها آغاز و تا قبل از باز شدن شکوفه‌ها در بهار ادامه دارد. درخت آلبالو معمولاً در خزانه، دارای شاخه‌های جانبی است که در موقع کاشت باید آن‌ها را قطع کرد.

زمان اولین برداشت میوه از درخت آلبالو، سال‌ سوم (یا چهارم) بوده و بیشترین محصول در فاصله سال‌های 10-7 بدست می‌آید. درختان بارور آلبالو چندان به هرس نیازی ندارند و فقط شاخه‌های شکسته شده و یا بیمار از درخت جدا و بقیه حفظ می‌گردند. بهترین شاخک‌های میوه‌ده، روی شاخه‌های 3-2 ساله قرار دارند. هرچه از عمر این شاخک‌ها می‌گذرد، کم‌بارتر می‌شوند. لازم به ذکر است که عمر شاخک‌های روی ساقه‌های افقی، بیشتر از شاخک‌های روی ساقه‌های عمودی است.

محصول آلبالو را باید وقتی برداشت کرد که کاملاً رسیده و رنگ میوه قرمز تیره باشد. زمان رسیدن میوه حدود 90 روز پس از اتمام گل درخت می‌باشد. به طور متوسط هر درخت آلبالو 30 کیلوگرم میوه می‌دهد (متوسط وزن هر میوه آلبالو 6-5 گرم است). برداشت آلبالو معمولاً با دست انجام می‌شود. ساقه درخت برخی از ارقام آلبالو به قدری انعطاف‌پذیر است که به راحتی و بدون آن که شکسته شود، خم می‌شود به همین دلیل در چیدن میوه آن‌ها نیازی به نردبان نیست و می‌توان با خم کردن درخت، میوه آن را چید.

نیاز سرمایی آلبالو بین 1600-600 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد می باشد. تابستان های خشک و خنک برای این درخت مناسب است. مقاومت به سرما در حد سیب است. آلبالو به سه روش کاشت بذر، پاجوش و پیوند قابل ازدیاد است. آلبالوهای معمولی بیشتر بصورت پاجوش ازدیاد می گردد.

 

 

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *