سنجد

 

طبقه بندی علمی

فرمانرو: گیاهان

Division: گیاهان گلدار

رده: دولپه ای ها

راسته: گل سرخ سانان

تیره: سنجدیان

سرده: سنجدها

گونه: E. ANGUSTIFOLIA

نام علمی: Elaeagnus angustifolia

سنجد به شکل درختچه و یا درختی کوچک خزان پذیر و یا همیشه سبز به ارتفاع 7-5 متر است که بر روی ساقه های آن خارهایی وجود دارد. برگ‌های باریک و مخملی شکل و میوه‌هایی قهوه‌ای رنگ و خوراکی دارد که از هسته آن در تهیه برخی داروها استفاده می‌شود. به طور کلی ۳ نوع درخت سنجد در دنیا وجود دارد که ۲ نوع هلاگنوس و هیپوفار در ایران موجود است. درخت سنجد هلاگنوس به دلیل درشتی میوه‌، قامت بلند، نداشتن خار و برگهای پهن به درخت سنجد هیپورفیا برتری دارد.

درخت سنجد دارای 3 قسمت برون بر (پوست قهوه‌ای رنگ)، میان‌بر (آردی شکل) و درون بر (هسته چوبی و سفت آن) است که قسمت میان‌بر و درون بر آن دارای ارزش غذایی فراوان است. در قسمت میان‌بر 2 نوع قند گلوکز و فروکتوز، 7 نوع چربی اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد.

سنجد به سرمای سخت زمستان مقاوم است، لیکن گرمای شدید تابستان را نمی‌پسندد. شکل برگ سنجد شبیه برگ درخت بید و زیتون، دراز، کرک‌دار، براق و متناوب می‌باشد. پشت برگ‌ها نقره‌ای‌فام و دارای دمبرگ کوتاه است. میوه سنجد سته خوراکی است با مزه تقریباً ترش، شیرین و کمی گس به شکل بیضوی، گوشت‌دار، شبیه زیتون به رنگ زرد نارنجی مایل به قرمز.

نهال سنجد به وسیله بذر و همچنین از طریق قلمه و خوابانیدن قابل تکثیر است. نهال های ریشه در پاییز که هنوز یخ بندان آغاز نشده باشد از خاک خارج می شوند. زیرا ریشه تازه در اثر هوای سرد خشک به سرعت آسیب می بیند و باید با خاک اره یا خاک علوفه پوشانده شود. این سیستم بسیار رایج است. نهالک ریشه باید تا زمان کاشت مرطوب نگهداری شود و اطراف نهال خوب نرم شود تا ریشه بتواند به خوبی داخل خاک نفوذ نماید.

هنگامی که کاشت درخت سنجد به طور وسیع میخواهید صورت بگیرد باید توسط بذر صورت گیرد. پس از پایان یخبندان بذرها را به فاصله 25 سانتی کشت شود .البته قبل از کشت ضروری است تا خاک توسط آب و یا ماشین نرم گردد. تا گیاهچه بتواند جوانه زند. کاشت بذر سنجد در محل سرد در پاییز، کاشت قلمه های که دارای چوب سبز اند در اواخر بهار یا اوایل تابستان، قلمه نیمه سبز در فصل تابستان و پیوند زدن در آخر زمستان امکان پذیر است. حفظ رطوبت ریشه سنجد در سال اول و دوم حائز اهمیت است، اما نباید بیش از حد آبیاری شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *