طبقه بندی پرتقال

     

1 – انواع گرد و معمولی ( Raund ) 2 – گره نافدار ( Novel ) 3 – خونی یا توقرمز ( blood orange ) 4 – گروه بدون اسید ( اسیدلس ) ( acidless )

بیشتر انواع تجاری پرتقال عبارتند از : Valencia – Pilencia – Pineapple – Hamline – Marrsearly – Salvsiana

گروه پرتقال های Novel به گونه ای می باشند مه درون میوه اصلی یک میوه کوچکتری به وجود می آید ( بچه میوه ) – مانند انواع واشنگتون ناول ، جیلت ناول

پرتقال های خونی برای اینکه زنگ قرمز که همان رنگیزه آنتوسیانین می باشد در آنها تشکیل شود بایستی در زمان رسیدن شب های خنکی را داشته باشند . مانند تارکو ( Taraco ) ، سانجین ، سانگیونلا ( Sanguinella) ، Morro

انواع بدون اسید ارزش اقتصادی نداشته و فقط در کشور های عربی مانند مصر و الجزایر طرفدارانی دارد

انواع بدون بذر تقریبا وجود ندارد و به طور معمول پرتقال هایی را که بین 0 تا 5 بذر داشته باشند را بدون بذر ( Seedlease) گویند . مانند ناول ، والنسیا ، Juffa ، Amling

انواع بذر دار پرتقال بین 15 تا 20 بذر دارند . مانند Pineapple ، Pursenbrown و انواع پرتقال های محلی ایران

پرتقال را علاوه بر روش های فوق می توان به سه دسته زودرس ، میان رس و دیر رس طبقه بندی کرد

زودرس : اوایل آذر ماه میوه قابل برداشت است . مانند Navel ، Pursen brown ، Hamline ، Marsseady ، Salvstiana

میان رس : از آذر تا بهمن ماه میوه قابل برداشت است . مانند Juffa ، Queen ، Pineapple ، پرتقال های محلی ایران

دیررس : از ظهور گل تا رسیدن میوه یکسال طول می کشد . مانند Valencia  که دارای بهترین رنگ و کیفیت در بین تمام پرتقال ها می باشد و میوه آن در فروردین و اردیبهشت قابل برداشت است . این پرتقال بهترین پرتقال جهان می باشد و عیب آن یکی دیررس بودن آن می باشد و دیگری اینکه پوست میوه و گوشت میوه به سختی به هم چسبیده اند و به همین دلیل برای تازه خوری مناسب نمی باشد

انواع پرتقال

پرتقال والنسیا

Citrus Sinensis vc. valencia

دیررس ترین رقم تجاری ایران است که تاجی بزرگ و شاخه هایی با عادت رشد نسبتا عمودی دارد. رقمی پر محصول و دارای سازش خوب با شرایط آب و هوایی مختلف است. میوه­ ها متوسط تا درشت به شکل کشیده تا کمی کروی بوده و گاهی تخم مرغی با پوستی نسبتا نازک و صاف بوده و فرو رفتگی­ های ظریف نقطه ای در سطح آن دیده می شود. از زمان گلدهی تا رسیدن میوه حدود 13 تا 16 ماه به طول می انجامد و لذا بر روی یک درخت همزمان می توان میوه های مربوط به گل های سال گذشته و میوه های نارس تولید شده در سال جاری را دید. این رقم در گروه ارقام بی بذر یا کم بذر قرار دارد. گوشت میوه معطر، پرآب و معمولا تا حدودی اسیدی است و برای صنایع فرآوری ایده آل است. در شمال ایران به دلیل سرمای زمستان و مواجه شدن میوه های نارس با دمای زیر صفر، امکان بهره برداری مطلوب را ندارد. ولی در جنوب به خصوص در ناحیه جیرفت عملکرد رضایت بخشی داشته است. هم اکنون سطحی حدود 200 هکتار از باغات مرکبات شرکت کشت و صنعت جیرفت به این رقم اختصاص یافته است که به صورت ارگانیک تولید می شود. متوسط عملکرد این رقم در باغات این شرکت 25 تن در هکتار می باشد. این سطح تولید با اتکا به  مدیریت علمی و بدنه کارشناسی مجرب بسیار مطلوب می باشد.

pmar

پرتقال محلی

پرتقال محلی جیرفت از لحاظ اندازه متوسط و هسته دار می باشد، اما میوه آن  بسیار آبدار و شیرین و خوش بو است. در بازارهای محلی طرفدارن بسیاری دارد. زمان برداشت این محصول از آذر شروع شده و تا اواسط اسفند ادامه دارد.

pm

پرتقال مارس      Citrus Sinensis vc. Marss

رقمی زودرس، پرمحصول مناسب آبگیری و سال آور است که از جهش شاخه­ ای یک رقم ناف­دار بوجود آمده است. اندازه میوه مارس متوسط تا درشت، گرد تا کمی پخ است. ضخامت پوست میوه در حد متوسط تا ضخیم است. گوشت میوه بخوبی رنگ گرفته، پرآب، فاقد اسید و با طعم شیرین است. درختان این رقم از لحاظ قدرت رشد در حد متوسط و پربار هستند که تمایل بارزی به تولید محصول در خوشه از خود نشان می دهند. میوه ­های مارس از قابلیت نگهداری خوبی روی درخت برخوردار است.

pmor

پرتقال خونی مورو      Citrus Sinensis vc.Moro

قدرت رویشی و اندازه درخت در حد متوسط و تاج آن گسترده و گرد است. از پرتقال ­های گوشتی و درشت بوده و گوشت آن در موقع رسیدن کامل قرمز است به طوری که گوشت آن از هر رقم دیگری پررنگ تر است. پوستی بسیار نازک و شفاف چرمی دارد از خاصیت انباری بسیار بالائی برخوردار است درسال­ های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. رقمی بسیار پربار بوده و میوه های خود را در خوشه های سه تایی یا بزرگ تر تشکیل می دهد. بی بذر است ولی گاهی تعداد اندکی بذر در میوه ها دیده می شود.

pvash

پرتقال وانشگتن ناول      Citrus Sinensisvc. Washington Navel

درختانی پر رشد با تاجی متوسط به شکل گرد و تا حدودی آویزان هستند که در دوران گل­دهی و تشکیل میوه به گرما و خشکی حساس بوده و از اینرو در مناطقی کشت آن توصیه می­ شود که چنین شرایط اقلیمی وجود نداشته باشد. رنگ بساک ها به دلیل عدم وجود گرده کرم رنگ است. میوه ها درشت، کروی تا کشیده یا بیضی بوده و در برخی موارد قاعده میوه ها به صورتی ضعیف یقه دار شده است. رقمی بی­ بذر است که از طریق بکرباری تولید می شود. رقمی زودرس بوده و میوه ها را می توان برای مدت طولانی و با حفظ کیفیت روی درخت نگه داشت. میوه ها دارای قابلیت خوبی برای انبار کردن و حمل نقل هستند.

paxir

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *