انواع زردآلو

انواع زردآلو

رقم زردآلو شاهرودی 

زردآلو شاهرودی:دارای میوه ای درشت,کشیده ,نوک تیزو شیرین می باشد, پوست آن زرد و قرمز و رنگ گوشت میوه آن زرد است. دارای قدرت حمل و نقل مناسب و بازار پسندی قابل قبول است.

ویژگی درخت: درخت هایش بسرعت و پراکنده رشد کرده و پربازده می باشد.
ساختار میوه: میوه هایش نیمه درشت بوده و جذاب می باشد، و برروی سطح نارنجی برنگ قرمز براق می باشد.

زمان محصول:  اواسط مردادماه.

291

رقم زردآلو اوردباد 

ویژگی درخت: درخت هایش بسرعت و پراکنده رشد کرده و بسیار پربازده بوده و به خاطر اینکه زودهنگام گل می دهند برای نواحی ساحلی مناسب می باشند.

ساختار میوه: میوه هایش با درشتی متوسط بوده و بر روی سطح زرد رنگ می باشد. گوشت میوه زرد، سفت و نسبتاً شیرین است.

زمان محصول:  اوایل مردادماه.

گرده افشانی: برای خود پربازده می باشد.

9999

رقم زردآلو عسگرآبادی 

ویژگی درخت: درخت هایش بسیار سریع و بصورت گسترده (پراکنده) رشد می کنند. گونه ی پربازدهی است.
ساختار میوه: میوه درشت بوده و روی سطح زردرنگ   می باشد، گوشت میوه سفید ، سفت و شیرین است.
زمان محصول: اواخر خردادماه.

گرده افشانی: گرده زای انواع زردآلو.

9999999

 

میوه Apricot

نام علمی: Prunus armeniaca، نام یکی از میوه‌ها از خانواده گلسرخیان است.

زردآلو یا قیسى این خویشاوند طلایى آلوچه و آلو از سه هزار سال پیش در چین کشت مى شد و برخلاف آنچه از نام علمى اش برمى آید، منشاء آن نه ارمنستان بلکه شمال غربى چین در نزدیکى مرز روسیه در منطقه «گریت وال» است. دراین مناطق بیش از 3000 سال است که زردآلو کشت می‌شود. طی سالیان طولانی کشت زردآلو تا اروپا، خاورمیانه و سرانجام کالیفرنیا که درآن تقریباً 97 درصد غلات امریکا کاشته می‌شود گسترش یافت. این مهاجرت منجر به پیدایش انواع متفاوتی از گونه‌های زردآلو در سراسر جهان گردید. گونه‌هایی از زردآلو که در امریکا دیده می‌شوند عمدتاً خاستگاه اروپایی دارند و مبلغان دینی آنها را از اسپانیا به کالیفرنیا آوردند.

کشورهای اصلی تولیدکننده زردآلو عبارتند از ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، یونان و امریکا در رده بندی تولید این میوه دارای رتبه ششم می باشد.

 

درخت زردآلو گیاهى است مقاوم با برگ هاى پهن و نسبتاً گرد، با راس نوک تیز و حاشیه نسبتاً دندانه دار. گل هاى بدون پایه با پنج گلبرگ منظم و پرچم هاى پرشمار در اوایل بهار شکفته مى شوند. میوه شفت و آلوچه مانند زردآلو با پوسته نازک و گوشت زردرنگ در اواسط تابستان رسیده مى شود. میوه هاى رسیده آبدار، شیرین و با سطحى صاف و بدون کرک اند و در اشکال متفاوتى مانند میوه تازه، آب میوه، میوه خشک شده ،برگ قیسى،، فریز شده و کنسرو شده به مصرف مى رسند.از عصاره هسته سرشار از گیلکوزیدهاى سیانوژنیک زردآلو دارویى ضدسرطان در گذشته تهیه مى شد که امروزه از رده خارج شده است. هسته زردآلوهایى که در آسیاى مرکزى و نواحى مدیترانه اى کاشته مى شود، شیرین است و مى توان همانند بادام از آن روغن گرفت. از روغن زردآلو در تهیه انواع کرم هاى پوست، صابون و در عطرسازى استفاده مى شود. گاهى نیز آن را با روغن بادام مخلوط کرده و به مشتریان مى فروشند. میوه زردآلو حاوى مقادیر زیادى ویتامین A و مقادیر کمترى از تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، ویتامین C، کلسیم، فسفر، آهن و پتاسیم است.

 

خاستگاه و پراکنش

زردآلو در امریکا

بهترین نوع زردآلو به نام Blenheim که در دره سانتاکلارای کالیفرنیا رشد می‌کند به ندرت به خارج از کالیفرنیا صادر می‌شود. گونه‌های دیگری که به جهت ظاهر مرغوبشان در بازار، به خارج از کالیفرنیا صادر می‌شوند عبارتند از زردآلوهایی که در بازارهای خارج کالیفرنیا وجود دارند گونه‌های بادوام اما بی مزه ترهستند مانند گونه‌های Patterson و Kat.

 

انتخاب وانبار

زردآلوها به خاطرخوشمزگی، پوست نرم ومخملی و عطر بسیار خوش خود معروف هستند. باید زردآلوهای نسبتاً سفت، صاف، گوشتالو و خوش شکل را انتخاب کرد که به رنگ نارنجی مایل به زرد تا نارنجی می باشند.اگر زردآلو خیلی سفت و دارای رنگ سبز باشد نمی‌تواند عطر و طعم واقعی خود را نشان دهد. نرمی و پرآبی میوه کاملاً رسیده را بالمس کردن می‌توان احساس کرد و باید هرچه زودترخورده شود. زردآلوی نپخته را دربسته‌های کاغذی و در درجه حرارت اتاق و به دور از حرارت و نور مستقیم نگهداری کنید. اگر زردآلو را در کیسه‌های پلاستیکی در یخچال نگهداری کنند ممکن است هنگام رسیدن فقط یک یا دو روز دوام آورند.بگذارید زردآلو قبل از خورده شدن در دمای اتاق قرار گیرد و تاقبل از خوردن این میوه آنرا نشویید. مراقب باشید تا زردآلوی رسیده را به آرامی بردارید مخصوصاً مراقب باشید به پوست آن آسیب نرسد. زردآلو اگر کاملاً رسیده باشد بسیار خوشمزه است و به راحتی آبگز شده و خیلی سریع خراب می‌شوند.

 

آماده سازی

به علت ساختارظریف زردآلو و اندازه کوچک آن پوست کندن این میوه بصلاح نمی باشد،یالازم نیست،. برای خوردن زردآلو فقط کافیست آنرا از شکاف جداکنید یا با انگشتان خود آنرا از هم جدا کنید. به محض اینکه دونیمه زردآلو از هم جدا شد هسته آن به راحتی بیرون می‌آید. زردآلو دربسیاری ازغذاها که نیاز به شلیل یا هلو دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میوه در شیرینی، کیک، مربا، چات نی، کمپوت و بصورت پخته یا سرخ شده کاربرد دارد؛ خوردن آن باماکیان و گوشت خوک بسیار مطلوب است. زردآلوی کاملاً پخته، شیرین و معطر را به ندرت می‌توان در بازار پیدا کرد بنابراین زردآلوهای کمپوت شده اغلب جانشین مناسبی در بسیاری از خوراک محسوب می‌شوند.

اگر تصمیم به خرید زردآلوی خشک شده دارید به دنبال زردآلوهایی باشید که بوسیله خورشید خشک شده اند. آنها بسیار خوشمزه تر از انواعی هستند که با روشهای دیگر خشک شده اند.

 

انواع مختلف

انواع معروف در امریکا: زردآلوی Castlebrite معمولاً نارنجی روشن و زمانیکه کاملاً می رسد بسیار خوش طعم می باشد اما همانگونه که گفتم این نوع زردآلوخارج از بازارهای کالیفرنیا دیده نمی‌شود. Katy گونه‌ای نسبتاً جدید است که از سال 1978 پرورش یافته است. پوست آن زرد نارنجی با مقداری سرخی است که پخته آن طعمی بسیار عالی دارد.

Flaming Gold دارای پوست زرد- نارنجی و ندرتاً زرد رنگ است که به خوشمزگی گونه‌های Katy وCastlebrite نمی باشد. زردآلوی Patterson به علت محصول زیاد، دوام بیشتر و حمل و نقل آسانتربین کشورها از معروفیت بیشتری برخوردار است.

زردآلو Tilton یک گونه منحصر بفرد است و یکی از خوش طعم ترین انواع زردآلوها محسوب می‌شود. آنچه در ظاهر این نوع زردآلو جلب توجه می‌کند سطح صاف آن است که یک درز دورتا دورآن امتداد دارد. این زردآلوی دیرین که زمانی گونه چیره کالیفرنیا بود لطیف، آبدار و ترش وشیرین است.

زردآلوی Blenheim از تمامی گونه‌ها لذیذتر است. به علت ماهیت ظریف این گونه، تازه آن به ندرت یافت می‌شود بنابر این برای حفظ طعم ترش و شیرین و رنگ خاص آنها معمولاً این نوع زردآلو را خشک می‌کنند. پیشنهاد می کنم اگر می‌توانید به دنبال زردآلوی تازه Blenheim باشید.

 

سرمازدکی زردآلو:

اثر کاربرد آتفون و اسید جیبرلیک بر تاخیر در زمان بازشدن گلهای درختان زردآلو رقم شاهرودی در محافظت آنها در مقابل سرمازدگی توسط  مورد بررسی قرار کرفته است. ،گنجی مقدم، ابراهیم: مسئول / فرخ، مرتضی: همکار— وزارت جهاد کشاورزی، موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر،

بررسی اثرات ماده فراست گارد در جلوگیری از سرمازدگی بهاره درختان بادام و زردآلو ،قربانی: مصطفوی: همتی: نعمت‌زاده: زندی: عطار: فرومدی، ناصر: خوشنویس: عدلی: مرادی: فاضلی: جراحی، که شرح آن چنین است: بمنظور بررسی ماده فراست گارد در جلوگیری از سرمازدگی بهاره درختان زردآلو آزمایشی در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی با 3 تیمار در 4 تکرار بمورد اجرا گذاشته شد. تیمارها شامل مراحل محلولپاشی و شاهد می‌باشند. کرج، دماوند: بدلیل عدم وجود سرمای بهاره در این مناطق نتیجه‌گیری میسر نبود. نمونه‌های تیمار شده از نظر خواص کیفی مورد بررسی قرار گرفتند که تفاوتی با تیمار شاهد نداشتند. مشهد: محلولپاشی با غلظت یک درصد در 2 مرحله بر روی درختان مذکور انجام یافت . پس از جمع‌آوری اطلاعات لازم و آنالیز واریانس بین تیمارها اثر معنی‌داری مشاهده نگردید که بدلیل عدم وجود سرمای بهاره در ایستگاه طرق مشهد طرح مذکور بر روی درختان بادام در بخش بایگ تربت‌حیدریه اجرا گردید که تگرگ شدید در اردیبهشت ماه سال جاری خسارت جبران ناپذیر بطرح وارد نمود. شاهرود: بدلیل عدم ارسال ماده آزمایشی طرح اجرا نگردید. نتایج آزمایش در شهرکرد گزارش نگردیده است . -1 کرج: بمنظور جلوگیری از سرمازدگی بهاره درختان زردآلو آزمایشی در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی با استفاده از ماده فراست گارد انجام گردید. مرحله اول محلولپاشی ،با غلظت 1 درصد، در اسفند ماه در مرحله متورم شدن جوانه‌ها انجام گیردید و در فروردین ماه سرمای ناگهانی با برودت 3 – درجه سانتی‌گراد و رطوبت 74 درصد حادث شده که کلیه درختان را سرما زده و درختان تیمار شده با درختان شاهد تفاوتی نداشتند و مقاومتی از خود نشان ندادند. -2 شاهرود: این بررسی بر روی رقم زردآلوی شاهرودی باجرا درآمد ولی کلیه تیمارهای هورمونپاشی شده نسبت به سرمای بهاره که در 15، 16، 17 فروردین به ترتیب با برودت ،1/5 – 6/5 – 5، اتفاق افتاد، دچار سرمازدگی شده و تفاوتی با شاهد نشان ندادند. -3 مشهد: این طرح بر روی درختان زردآلو در ایستگاه گلمکان و بر روی درختان بادام در بخش با یک تربت‌حیدریه بمورد اجرا گذارده شد. محلولپاشی طبق طرح انجام گرفت ولی با نزول سرمای بهاره در شبهای 16، 17 فروردین ماه در بخش با یک تا مرز 6 – درجه مشخص گردید که این محلول کاربرد قطعی در جلوگیری از خسارت سرمای بهاره ندارد و محلول فراست گارد نمیتواند باعث ایجاد مقاومت بافت تخمدان در مقابل نتایج از شهرکرد گزارش نگردیده است .

عوامل موثر بر تحمل به سرما در پنج رقم زردآلو ، .Prunus armeniaca L

تحمل به سرما در پنج رقم زردآلو ،”شاهرودی”، “جهانگیری”، “نصیری”، “نوری” و “شماره 35″، در ایستگاه تحقیقات باغبانی گروه باغبانی دانشکده کشاورزی کرج مطالعه گردید. در سال 1375 اثرات تیمارهای مربوط به تنش آبی روی تغییرات قندهای محلول و پرولین در برگ تعیین گردید. در سال 1376 درصد شکوفایی گل، هدایت الکتریکی عصاره جوانه های گل و درصد خسارت بهاره گل ها در درختان تحت تنش آبی و درختان شاهد بررسی شد. نتایج نشان دادند که مواد قندی محلول در برگ ها در طول ماه های پاییز ذخیره می شوند. هدایت الکتریکی و نشت یون ها ، ++Ca+,K، در شرایط تنش آبی و با مقایسه با شاهد کاهش یافتند. شرایط تنش آبی همبستگی مثبت و معنی دار بین درصد خسارت بهاره و هدایت الکتریکی عصاره های جوانه های گل نشان داد. در سال 1376 بالاترین خسارت بهاره در رقم “شماره 35” و حداقل خسارت در رقم “شاهرودی” مشاهده شد. به نظر می رسد که هدایت الکتریکی عصاره جوانه های گل رقم “شماره 35” با درصد خسارت بهاره مربوط باشد. تغییرات فصلی قندها و اسیدهای آمینه در برگ های زردآلو با توجه به موضوع قدرت حوزه در گل و میوه های تازه تشکیل شده و تحمل آن ها به سرما بحث گردید

 

عوامل موثر بر تحمل به سرما در پنج رقم زردآلو ، .Prunus armeniaca L

تحمل به سرما در پنج رقم زردآلو ،”شاهرودی”، “جهانگیری”، “نصیری”، “نوری” و “شماره 35″، در ایستگاه تحقیقات باغبانی گروه باغبانی دانشکده کشاورزی کرج مطالعه گردید. در سال 1375 اثرات تیمارهای مربوط به تنش آبی روی تغییرات قندهای محلول و پرولین در برگ تعیین گردید. در سال 1376 درصد شکوفایی گل، هدایت الکتریکی عصاره جوانه های گل و درصد خسارت بهاره گل ها در درختان تحت تنش آبی و درختان شاهد بررسی شد. نتایج نشان دادند که مواد قندی محلول در برگ ها در طول ماه های پاییز ذخیره می شوند. هدایت الکتریکی و نشت یون ها ، ++Ca+,K، در شرایط تنش آبی و با مقایسه با شاهد کاهش یافتند. شرایط تنش آبی همبستگی مثبت و معنی دار بین درصد خسارت بهاره و هدایت الکتریکی عصاره های جوانه های گل نشان داد. در سال 1376 بالاترین خسارت بهاره در رقم “شماره 35” و حداقل خسارت در رقم “شاهرودی” مشاهده شد. به نظر می رسد که هدایت الکتریکی عصاره جوانه های گل رقم “شماره 35” با درصد خسارت بهاره مربوط باشد. تغییرات فصلی قندها و اسیدهای آمینه در برگ های زردآلو با توجه به موضوع قدرت حوزه در گل و میوه های تازه تشکیل شده و تحمل آن ها به سرما بحث گردید

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *