انواع نهال گردو

 

۱ -نهال گردو اسرائیلی: گردو در اکثر مناطق کشور قابل کشت میباشد. از نظر صرفه اقتصادی به صرفه بوده زیرا یک سال بعد از کاشت در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوای درختان بارور شده و گردو می دهد.

۲ -نهال گردو محلی تویسرکان: گردو در اکثر مناطق کشور قابل کشت می باشد ، ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر میرسد و بعد از سال پنجم به بار مینشیند و از مرغوبترین گردوهای ایرانی است.

۳ -نهال گردو ضیاء آباد قزوین: گردو در اکثر مناطق کشور قابل کشت می باشد ، ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر میرسد و بعد از سال پنجم به بار مینشیند و از مرغوب ترین گردوهای ایرانی است.

۴ –نهال گردو خوشه ای: با توجه به شرایط آب و هوایی، این درخت در پنج‌سالگی به مرحله اقتصادی رسیده و حدود یک‌هزار گردو در سال تولید می‌کند. در این نوع واریته، ارتفاع کوتاه این درخت است، بذر درخت گردوی خوشه‌ای پس از دو سال و در ارتفاع حداکثر یک متر در گلدان به مرحله باردهی رسیده و می‌توان محصول آن را برداشت کرد.

۵ –نهال گردو فرانکوت (فرانسوی): با تنه نیمه بلند و قوی، اندازه محصول نسبتا ریز، زود به بار می نشیند و محصول زیادی می دهد و مغز آن بازارپسند است، نسبت به گونه های دیگر یکهفته دیرتر به بار مینشیند، به خاطر دیرگلی اغلب از خطر سرمای بهاره در امان است.

۶ –نهال گردو لارا ( امریکایی): ظرفیت باردهی آن بالاست، میوه آن زودرس است، تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای دارد، نسبت به بیماری باکتریوز حساس است، این رقم باید در مناطق عاری از یخبندان کاشته شوند.

۷ –نهال گردو پدرو: رقمی زودبازده، میوه آن درشت و پوست سنگینی دارد، گرمای شدید تابستان در کیفیت پوست سبز و مغز میوه این رقم تاثیر منفی دارد و به بیماری باکتریوز حساس است.

۸ –نهال گردو هارتلی: زود به بار می نشیند و در مناطقی بعمل می آید که یخبندان های بهاره است، میوه اش نیمه رس و کیفیت مطلوبی دارد، نسبت به باکتریوز و شانکر حساسیت دارد.

۹ –نهال گردو پاریزین (فرانسوی): رشد کندی دارد و باردهی با تاخیر دارد، میوه ی آن مستطیلی و اندازه مناسب دارد، دیرگل و قوی و مقاوم با باکتریوز است.

۱۰ –نهال گردو هاروارد: رقم پرمحصولی بوده و بصورت پرچین کاشته می شود، برگهایش دیر ظاهر می شوند، میوه ی درشت گردو صاف دارد.

۱۱ –نهال گردو چندلر: درختی با رشد متوسط، میوه ی آن بیضی شکل و پوست سبز صاف و تیره ای دارد. نهال گردو پیوندی چندلر مقاوم به بیماری باکتریال مقاوم به سرما 35%چربی بیشتر نسبت به ارقام دیگر دارد.

۱۲ –نهال گردو سانلند: میوه های درشت، طویل و بیضی دارد، بسیار زودرس و پرمحصول، به سرمای دیررس بهاره حساسیت دارد.

۱۳ –نهال گردو سجنوو (یوگوسلاوی): درختی با رشد متوسط، میوه ی آن بیضی شکل و پوست سبز صاف و تیره ای دارد.

۱۴ –نهال گردو کانادایی: زود به بار می نشیند و در مناطقی بعمل می آید که یخبندان های بهاره است، در هر منطقه ای جوابگو می باشد، اما در مناطق کوهستانی بسیار مناسب است. میوه اش کیفیت عالی دارد و پوست آن کاغذی می باشد.

۱۵ –نهال گردو شیلی: زود به بار می نشیند و پربار، پوست آن به راحتی جدا می گردد، بسیار بازار پسند و نسبت مغز حدودا ۸۵% می باشد و تقریبا در هر منطقه ای جوابگو می باشد. میوه آن کیفیت عالی دارد و پوست آن کاغذی می باشد.

۱۶ –نهال گردو پیوندی (زودبازده): ارتفاع ۳۰ تا ۵۰ سانت دارد و تعدادی گردو بر روی آن مشاهده می گردد ، محصول آن نسبتا ریز است.

گردوی کاغذی:

درختان این گردوها که احتمالا واریته و ارقام آن هم یکنواخت نیست، هر چند این رقم از نظر ارثی خالص و دارای ویژگی های ثابت نیست، ولی میتوان گفت که از نظر بازارپسندی دارای ویژگیهای ممتازی است. شکل میوه آن کم و بیش گرد یا کمی کشیده و نوک تیز دارای پوست نازک خارجی برنگ شکلاتی کم رنگ، دارای مغز سفید و سالم و بازار پسند است. درخت آن نیز در شرایط مساعد بخوبی و با گسترش کافی می روید و میزان باردهی آن متوسط است. این رقم بهترین و پر ارزشترین گردوی آجیلی را تشکیل میدهد.

گردوی سنگی ( همدان و تویسرکان ):

پوست خارجی دانه آن سفید، ضخیم، سخت، چین دار، محکم و خاکستری مایل به قهوه ای یا زرد رنگ با شیارهای نسبتا عمیق در مغز آن سفید و پر حجم، درشتی آن در رویشگاههای مختلف متفاوت، شکل میوه

آن کم و بیش بیضی و نوک تیز، انبارداری آن زیاد و بازار پسندی آن رضایتبخش است. این ارقام از درختان گردوی پر تولید بشمار می آید و برخی خواص خوب آن خواص نامطلوب آن را جبران میکند.

گردوی ماکوئی:

شکل ظاهری دانه آن بیضی کشیده، ضخامت پوست آن متوسط، مغز آن پر و سفید رنگ، بازار پسندی آن متوسط است.

گردوی سوزنی:

بنظر میرسد که این رقم از ارقام خودرو و دانه را گردو در ایران باشد که زیاد آمیخته، دورگ و اصلاح نشده است. دانه آن کوچک با پوست، سخت و ضخیم و حجم مغز آن کم و خارج کردن مغز آن بسیار مشکل است واغلب بوسیله سوراخ کردن با میخ، درفش و نوک چاقو مغز آنرا بیرون می آورند. بهمین مناسبت هم گردوی سوزنی نام گرفته است.

گردوی نوک کلاغی:

این گردو در ایران فقط در نقاط محدودی بطور پراکنده بنظر میرسد. پوست دانه آن خاکستری مایل به سفید و نسبتا سخت با ضخامت زیاد است. نسبت مغز به پوست دانه آن کم و مغز آن با کیفیت نامرغوب است و میزان چربی آن کم و روی هم رفته میزان بازار پسندی آن کم است.

گردوی میوه خوشه ای:

میوه ها در این رقم علاوه بر انتهای شاخه ها، بصورت جانبی نیز ظاهر میگردد. تعداد میوه ها در هر خوشه ۵ تا ۲۴ عدد می باشد. درختان این رقم از نظر اندام متوسط ، با شاخ و بال گسترده ، تند کوتاه ، از نظر باردهی  نسبتا پر بار ولی بصورت اغراق آمیز و زود بارده می باشد.این رقم در سال اول و دوم پس از کاشت ، میوه میدهد. میوه آن نسبتا کوچک ولی بصورت مجتمع در روی یک خوشه ، با شکل گردو مایل به بیضی با مغز پر و سالم ، نسبت مغز به پوست  متعادل و چربی آن نسبتا زیاد و زود به بار نشستن آن بسیارجالب است.

 

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *