گلابی

 

طبقه بندی علمی

فرمانرو: گیاهان

گیاهان گلدار

دولپه ای های نو

رزیدها

راسته: گل سرخ سانان

تیره: گلسرخیان

زیرتیره: آمیگدالوئیده

تبار: Maleae

زیرتبار: Malinae

سرده: Pyrus

گلابی (Pear) میوه‌ایست تقریباً مخروطی شکل به رنگ سبز مایل به زرد که گاهی سایه‌های قرمز رنگی بر روی پوست آن دیده می‌شود. گوشت میوه به رنگ سفید یا کرم بوده و در هنگام مصرف، دانه‌های ریز محکمی زیر دندان احساس می‌شود.

گلابی درختی خزان‌پذیر است و ارتفاع آن به 10 متر (و حتی 20 متر) می‌رسد. درخت گلابی ریشه‌ای عمیق و برگ‌هایی ساده، صاف و دندانه‌دار دارد.

گل‌های گلابی به رنگ سفید مایل به صورتی و به صورت خوشه‌ای است .گل‌های گلابی در بهار کمی زودتر از سیب باز می‌شوند به همین دلیل بیشتر در معرض خطر سرمای بهاره قرار می‌گیرند.

درخت گلابی به آب و هوای گرم و مرطوب در بهار حساس است و درگیر بیماری های گیاهی از قبیل : شانکر و کپک سیاه و زخم و کپک پودری می شود و مورد هجوم شپش و بید قرار می گیرد

میوه این گیاه قابض ، تب بر و آرام بخش است. چوب درخت گلابی محکم و با دوام بوده و در صنعت چوب استفاده می شود و از برگ درختان آن برای تهیه رنگ قهوه ای مایل به زرد استفاده می شود.

بهترین روش تکثیر کاشت بذر در پاییز است و تا اواخر زمستان جوانه می زند. ذخیره دانه نیاز به 8_10 هفته قشر بندی در دمای 1 درجه سانتی گراد دارد و باید در اوایل سال کاشته شود. دمای بالای 15 تا 20 درجه باعث میشه دانه به خواب پانویه بورد. در سال اول نهال ها را در گلدان های جداگانه قرار دهید و در محیط گلخانه در محل نیم سایه بگذارید و در اوایل بهار یا تابستان گل می دهد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *