نهال انبه

 

نام عمومی: انبه، MNG، خربزه چیتو

نام علمی:  Mangifera indica Linn

جنس: انبهایان L.

انواع: انبه جین هوانگ، انبه تین انگ، انبه کیت، انبه هونگ اکسیانگ یا

جزئیات: انبه یک درخت همیشه سبز گرمسیری متعلق به جنس انبهایان در خانواده Anacardiaceae است. این میوه بومی گرمسیری معروف به هند و مالزی است. بسیار محبوب است و بدلیل مغز میوه خوش طعم و طعم منحصربفرد پادشاه میوه های گرمسیری نامیده شده است. گونه های مختلفی از انبه با اندازه ها، شکل ها، رنگ ها، مقدار فیبر و اندازه هسته در دنیا وجود دارد.

انبه رنگ، عطر و طعم فوق العاده فوق العاده با مواد مغذی فراوان دارد. عامل تقویت کننده معده و رفع کننده تشنگی است. میوه آبدار و خوشمزه ای است که می تواند در محصولات کنسروی شربت، میوه های قندی، شراب، میوه های خشک شده، مربا یا ژله ها عمل آوری شود. درختان انبه گیاهانی هستند که بطور گسترده در جهان برای محیط زیست سبز استفاده می شوند.

انواع و ویژگی های انبه:

1- انبه جین هوانگ: این یک نوع خودبارور در تایوان است. درختانی قوی با تاج های بالا و بزرگ و نیز گل های بزرگ و کم پشت هستند. میوه ها با هسته های نازک و بزرگ فوق العاده هستند. انبه شیرین و آبدار با محتوای فیبر است که می تواند به مدت طولانی ذخیره شود. 200 گرم وزن یک میوه است. موقعی که انبه ها رسیده می شوند، رنگ پوستشان نارنجی می شود. حاوی 17% قند با کیفیت بالا و ویژگی قابل فروش خوبی است. متعلق به انواع معتدل است و عملکرد ضد سیاه زخم دارد.

2- انبه تین انگ: این نوع زودرس از تایوان منشا می گیرد. تاج درختان بسیار قوی و پرپشت است. این ها درختان برافراشته ای هستند که فصل شکوفه آوری نسبتا طولانی دارند. این میوه سازگاری زیاد و ضد سیاه زخم است. میوه در اندازه متوسط است و وزن متوسط 300-250 گرم را دارد. این میوه مغز ظریف و صافی دارد که آبدار و شیرین است. این مزه شیرین و تازه به علت فیبر کم و 20% قند است. این نوع در میان تجار و مصرف کنندگان به دلیل کیفیت بالا و ویژگی های خوب قابل عرضه در بازار مشهور است.

3- انبه کیت: درختهای این گونه خیلی سریع رشد می کنند و میوه هایش به شکل تخم مرغ هستند. سمت آفتابی پوسته، سبز روشن است. وزن متوسط نوع دیر رسیده 680 گرم است. میوه ها پوست های نازک و دانه های کوچک با مغز تازه دارند که مانند نوع نارنجی رنگ، محتوای قند 17% را دارند. دوره رسیده شدن از آگوست تا میانه سپتامبر است.

4- انبه هونگ اکسیانگ یا: این نوع به سرعت با شاخ و برگ های سرسبز رشد می کند. میوه ها کمی منحنی و دایره ای شکل دراز با دانه های سبز روشن هستند. سمت آفتابی پوست در طول دوره بلوغ  قرمز روشن است و ظاهر ان خیلی زیباست. میوه آن بزرگ و متوسط وزن در حدود 500 گرم با 18-15% حجم محلول است. بخش خوراکی 78%  را تشکیل می دهد و مغز سفت و ترد همراه با فیبر کمی است. طعم شیرین و کیفیت خیلی خوبی دارد. دوره رسیدن آن اوایل و اواخر جولای است.

گلابی

نام عمومی: گلابیف گلابی برفی، پیروس نیوالیس

نام علمی: Pear

جنس: Pyrus

گونه ها: P. نیوالیس، P. پیریفولیا، P. برتسچ نیدری.

انواع: پیروس نیوالیس، شا لی، گلابی سفید چینی.

انواع و ویژگی های گلابی:

1- پیروس برتسچ نیدری

2- گلابی ناشی (Nashi) (P.پیریفولیا)

3- گلابی سفید چینی (P. bretschneideri)

سیب

نام عمومی: سیب

نام علمی: Malus domestica

جنس: مالوس

گونه: M.domestica

انواع: قرمز فوجی، گالا، جوناگلد، گرنی اسمیت، طلایی خوشمزه

انواع و ویژگی های سیب:

1- سیب قرمز فوجی

انجیر

نام عمومی: انجیر

نام علمی: Ficus carica

جنس: فیکوس

گونه: F.carica

جزئیات: انجیر معمولی یک درخت توت است که یک درختچه یا درخت برگریز است. بلندی ان 12 متر با لاتکس است که یکی از اولین درختان میوه­ی کشت شده توسط انسان است. بومی جنوب عربستان است و بیشتر در سوریه، ترکیه و جاهای دیگر رشد می یابد. در حال حاضر، بیشتر انجیرهای متداول در کشورهای در امتداد ساحل مدیترانه کشت می شوند.

میوه ان نازک و بدون هسته با مغز نرم، طعم شیرین و مزه پرمایه است. در بازارهای داخلی و بین المللی بسیار محبوب است. به علاوه، ارزش غذایی بالا و ارزش دارویی دارد، کشت انجیر معمولی سود اقتصادی، اکولوژیکی و اجتماعی دارد. اولا، انجیر معمولی ارزش غذایی بالایی دارد. علاوه بر خوردن تازه و استفاده دارویی، می تواند بصورت میوه خشک، میوه نگه داشته شده، مربا، آب میوه، چای میوه، شراب میوه، نوشیدنی، میوه کنسرو شده و غیره بکار رود.

انواع و ویژگی های فیکوس کاریکا:

انجیر معمولی انبوه، درشت و محکم است. حالت درخت ظریف را دارد، درخت زینتی خوبی برای پارک ها و سبزی باغ ها است.

اختری

نام عمومی: میوه ستاره ای، پنج انگشتی

نام علمی: اختری

جنس: Averrhoa

گونه: A. carambola

جزئیات: اختری متعلق به خانواده شبدرترشکیان و میوه گرمسیری و نیمه گرمسیری است. درخت یا درختچه کوچک همیشه سبز، بومی هند است.

شکل و رنگ اختری: شکل آن پنج انگشتی است. موقعی که نارس است پوست آن سبز یا سبز روشن است و زمانی که رسیده می شود زرد-سبز یا زرد روشن است. وزن میوه آن 80 گرم است. پوست نازک ان بصورت یک غشای نازک است. مغز ان ترد، آبدار، شیرین و معطر با نسبت مناسبی از شیرینی و ترشی و کمی فیبر است.

اختری مقدار زیادی آب دارد که در هضم غذا، تغذیه و مراقبت بهداشتی بدن انسان شرکت می کند. همچنین اثر آنتی بیوتیکی دارد. آب آن می تواند اشتها را بهبود بخشد، به هضم و درمان بیماری های پوستی کمک می کند.

انواع و ویژگی های اختری:

اختری شیرین: درختان این نوع اختری بطور نیرومندی با توانایی زیادی برای شکوفه دادن از شاخه های جدیدی که نرم و پژمرده هستند، رشد می کنند. میوه 9-7 گونه با برگ های کوچک دارد و تخم مرغی شکل به رنگ سبز تیره است. درختان 5-4 بار در هر سال شکوفه می دهند. آنتوتاکسی ها می توانند از شاخه های برآمده در سال جاری یا سال های قبل رشد کنند. میوه ها عمدتا از ماه ژوئن تا دسامبر با شکل مناسب برداشت می شوند. وزن هر میوه 130-120 گرم است. برآمدگی ها ضخیم و مغز آن سبز- زرد روشن است. آبدار است و مزه شیرین با هسته ای در اندازه متوسط دارد. کیفیت آن بالاست و دانه های کمی دارد. بخش خوراکی 96% میوه را با محتویات زیر تشکیل می دهد: ماده جامد محلول 9%، قند 8.3%، اسید 0.1%. 13 میلی گرم ویتامین C در 100 گرم مغز وجود دارد. علاوه بر خوردن تازه، می تواند در میوه لعابی، میوه حفظ شده یا رب میوه استفاده شود.

پرتقال

نام عمومی: ماندارین، نارنگی، لانارنجا، پرتقال

نام علمی: Citrus reticulate

جنس: مرکبات

گونه: C.رتیکولاتا

انواع و ویژگی های پرتقال:

1- پرتقال بدون دانه

کیوی

نام عمومی: میوه کیوی، آکتینیدیا کینانسیس، یانگ تائو

نام علمی: Actinidia chinensis

جنس: آکتینیدیا

گونه: A. chinensis

انواع و ویژگی های کیوی:

انواع گوشت قرمز:

  1. آکتینیدیا چینی cv.هونگ یانگ/ آکتینیدیا کینانسیس آفتابی قرمز

جنس: آکتینیدیا

گونه: A. chinensis

جزئیات: پوست سبز است، مغز رنگ یشمی است، موقعی که سطح تقاطع را می بینید، رنگ قرمز مانند مدل شعاعی است درست مثل طلوع خورشید و گونه بسیار نادری است. از پانزدهم آگوست تا دهم سپتامبر بوته مانند است. وزن متوسط میوه 87 گرم است، مواد حالت جامد محلول %25.6-19.6% است، قند کلی 13.54% است، اسید کل 0.49%، مقدار VC 135.77 میلی گرم در 100 گرم گوشت است. عطر و طعم بسیار آلی است.

انواع گوشت سبز:

1- کیوی هیوارد

جنس: آکتینیدیا

گونه: A.deliciosa

جزئیات: در حال حاضر نوع اصلی کیوی در جهان این گونه است. پهنای میوه بیضی بطور کشیده مستطیلی است، شکل آن زیباست، وزن میوه 100-80 گرم است، گوشت سبز، شیرین و ترش ملایم و بارایحه است. محتوای مواد جامد کل 18%-12%، مقدار Vc 0.48-1.2 mg/g   است. ذخیره سازی خوبی با طول عمر مفید طولانی دارد. میوه بالغ برای اوایل نوامبر است. اوایل رشد میوه باروری آن ضعیف است. در اواخر گل زایی، میوه بزرگ ( که کیوی درشت جهان نامیده می شود)، سطح میوه موی نرم، میوه و رنگ خوبی از گونه های عمیق دارد، گوشت سبز، طعم غلیظ متعلق به اواخر گونه هاست، سازگاری گسترده آن، عطر و طعم میوه و مقاومت در برابر ذخیره سازی بهتر از انواع دیگر است. اما در اواخر دوره، عملکرد پایین، پتانسیل نسبتا ضعیف درخت، تولید آسان شاخه خشکیده، آن را معیوب می کند، توانایی شان در برابر باد ضعیف است و در بهار آهسته رشد می کنند. بزرگترین برتری این نوع شکل زیبا، ذخیره خوب با عمر مفید طولانی و مواد غذایی تازه است.

 

2- Actinidia deliciosa cv.‘Xuxiang

جنس: آکتینیدیا

گونه: A.deliciosa

جزئیات: میوه استوانه ای، پوسته زرد-سبز، خارهای سفت قهوه ای. وزن میوه 110-75 گرم، بزرگترین آن 137 گرم است. گوشت سبز، آبدار با عطر، شیرین و ترش ملایم است. مقدار Vc 0.99-1.23 mg/g   ، مقدار ماده جامد محلول کل 19.8%- 15.3% است. جنس میوه اولیه و باروری آن بهینه است اما ذخیره سازی و عمر مفید کمتری از هیوود دارد. زمان برداشت میوه رسیده طولانی، از اواخر سپتامبر تا اواسط اکتبر است.

انواع گوشت زرد:

1- Actinidia chinensis cv.Huayou

جنس: آکتینیدیا

گونه: A.chinensis

جزئیات: سطح میوه روشن و تمیز با کمی خز است، فشار بیولوژیکی خوبی دارد و میوه استوانه ای است، مواد حالت جامد محلول 18% است. گوشت نارنجی-زرد است و طعم پر از عطری دارد.

2- XI XUAN ER HAO (خورشید زرد نامیده شده)

جنس: آکتینیدیا

گونه: A.chinensis

جزئیات: این نوع کیوی گوشت زرد است، در کوه شین لینگ در سال 1992 یافت شد. وزن متوسط هر میوه 130-80 گرم است، شکل بیضی، پوست رنگ فندقی، مزه شیرین، پر از آب و عطر، مقاوم به ذخیره سازی و انتقال، مواد حالت جامد محلول 22% دارد.

زغال اخته

نام عمومی: زغال اخته

نام علمی: Blueberry

جنس: واسینیوم

گونه: V.tenellum

انواع: اونیل، مه دار، شارپ آبی

انواع و ویژگی های زغال اخته

زغال اخته اونیل: نوع اولیه رسیده، نوع باز. دانه های بزرگ میوه اسیدیته شیرین، BX 13.5%، PH 4.53 دارد. رایحه غلیظی دارد، انواع زغال اخته های بوته بلند جنوب عطر فراوانی دارند. نشانه اش کوچک بودن و سریع خشک شدن است. دمای پایین با زمان 500-400 ساعت برای خشک شدن آن لازم است. انوع مقاوم به گرما، عملکرد بالایی دارند.

2- زغال اخته مه دار: انواع معتدل. درختان معتدل، نوع باز. میوه اسیدیته شیرین BX 14%، PH 4.20 دارد. معطر، کوچک و خشک است. نیاز به دمای پایین دارد و عملکرد بالایی دارد.

3- زغال اخته شارپ آبی: نوع زود رسیده، گونه باز. درختان متوسط، نوع باز. میوه گرد، میوه تازه سبز، زمانی که به رنگ آبی تیره می رسد، پودر سفید میوه در پوست بیرونی. میوه اسیدیته شیرین BX 15%، PH 4، وزن متوسط 2.21 گرم را دارد. معطر، پرطراوت، گوشت ظریف، رشد قوی، عملکرد بالا دارد و مقاوم به ذخیره سازی است.

ترجمه شده از

www.fruit-trees-nursery.com

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *