آموزش کاشت درخت

آموزش کاشت درخت : در صورتی که نهال در گلدان یا کیسه باشد امکان انتقال در هر موقع از سال وجود دارد ولی اگر نهال در زمین باشد در مورد درختان همیشه سبز مثل کاج و سرو در اول بهار و در مورد درختان خزان کننده از اوایل آذر ماه تا آخر اسفند ماه می توان نهال را به محل اصلی منتقل نمود.

نحوه کاشت

1- ابتدا محل کاشت را علامت گذاری و اقدام به خارج کردن خاک آن نمایید. قطر گودال در نهال هایی که ریشه برهنه دارند به اندازه ۳ تا ۵ برابر قطر گسترش ریشه و در نهال هایی که در گلدان هستند 2 برابر قطر ظرف حاوی نهال می باشد. عمق حفره محل کاشت باید دقیقاً به اندازه عمق ریشه باشد. در صورت امکان ۳۰ سانتیمتر خارج از محوطه کاشت را نیز زیر و رو کنید.

2- برای کاشت نهال با ریشه برهنه مطابق شکل زیر باید در مرکز گودال برجستگی کوچکی ایجاد نمایید. این عمل باعث قرار گرفتن بهتر ریشه در اطراف آن می گردد.

3- طوقه گیاه (محل بین ریشه و ساقه ) باید دقیقاً در سطح خاک قرار گیرد کاشت عمیق باعث نرسیدن اکسیژن کافی به ریشه ها و در نتیجه عدم رشد درخت و افزایش رطوبت در محل طوقه و بالای آن شده و شرایط را جهت بیماری های قارچی فراهم می آورد.

4- قبل از کاشت نهال ، ریشه ها را به دقت بررسی نمایید و ریشه های بهم فشرده را توسط انگشتان یا هر وسیله غیر تیز دیگر از هم باز کنید.

5- پس از قرار گرفتن صحیح نهال در گودال ، نهال را به صورت قائم نگاه دارید و گودال را به آرامی با خاک حاصل خیز که با کود دامی کاملاً پوسیده، مخلوط شده است پر نمایید.

6- بعد از پر کردن گودال سطح آن را کاملاً یکنواخت نموده و به طور کامل آبیاری نمایید.

7- در محل هایی که امکان جابجایی ریشه درخت وجود دارد باید از قیم استفاده نمود.

آموزش کاشت درخت آموزش کاشت درخت

برچسب ها: - - - -

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *